Jak przetrwać zimą w górach?

Wszystko co dotyczy Turystyki i Survivalu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
JankeS
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 25 lut 2018, 11:11
Mieszkam w: Łódź

02 mar 2018, 11:52

Chciałbym rozpocząć ciekawy według mnie temat. Jak przetrwać zimą w górach, załóżmy że wyszliśmy w góry ze schroniska w celu turystycznym jesteśmy można powiedzieć dobrze ubrani i przygotowani do wyjścia w góry. Nagle dopada nas śnieżyca widoczność jest zerowa co gorsze nasz kompan skręca nogę i nie może iść dalej. Co robimy wówczas? nawet gdy kompan mówi idź sprowadź pomoc a nam rozładował się telefon itd. Kto z Was byłby wstanie szybko obmyśleć plan działania? w warunkach naprawdę ekstremalnych, pamiętajmy że jest śnieżyca nie mamy telefonu bo się rozładował i nie możemy zadzwonić po pomoc.
Awatar użytkownika
Roger
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 01 mar 2018, 12:16
Mieszkam w: Sochaczew

02 mar 2018, 12:18

jesteśmy można powiedzieć dobrze ubrani i przygotowani do wyjścia w góry.
Wiesz pojęcie dobrze ubrani to pojęcie względne. Dla nie których słowo dobrze ubrany to dżinsy, kurtka, czapka uszatka oraz rękawice dla drugich będzie to inny ubiór.

Zawsze w moim odczuciu należy mieć drugie ubranie w plecaku tj. buty, kurtka, przynajmniej dwa swetry lub termoaktywną odzież. Ale i tak nie jesteśmy nigdy w stu % przygotowani na to co nas może czekać w górach. Góry to żywioł one są nie przewidywalne tak do końca.
ODPOWIEDZ